Informacja Zwrotna – na dnie butelki

Książka “Informacja zwrotna” z Taniej Książki to historia, która opowiada o skutkach alkoholizmu – egoizmie, izolacji i całkowitym zatraceniu się w nałogu. To książka o tym, jak błędy jednej osoby wypaczają życiorysy jej bliskich. Jakub Żulczyk w wysokiej formie.

O życiu z piciem

Marcin Kania nie osiągnął w życiu zbyt wiele. Co prawda wiele lat temu napisał hit, który do teraz nuci cała Polska. Na tym lista jego sukcesów się kończy. Co prawda te kilka linijek tekstu ustawiło go na całe życie, a tantiemy pozwoliły na dokonanie kilku ryzykownych, acz pewnych inwestycji. W pakiecie do krótkotrwałego sukcesu i ulotnego szacunku środowiska otrzymał coś jeszcze – nałóg alkoholowy.

W tajemniczych okolicznościach znika syn Marcina. Jedynym śladem po nim pozostają zakrwawione prześcieradła. Rozpoczynają się poszukiwania, a tropy są niejasne. Poza jednym – ostatnią osobą, która widziała syna całego i zdrowego był właśnie Marcin. Problem polega na tym, że nie pamięta nawet ułamka sekundy z tego spotkania. Był wtedy kompletnie pijany.

“Informacja zwrotna” stanowi niejako mapę myśli niereformowalnego dewianta, a także katastrofalny wpływ alkoholu na życie człowieka i wszystkich z jego otoczenia. To portret człowieka niemalże skończonego, dla którego wydaje się nie być już drogi ratunku. Marcin szukając syna stara się znaleźć też odpowiedzi, które pod wpływem uzależnienia uleciały ze świadomości. Odbywa podróż przez przeszłość i teraźniejszość. Próbuję naprawić niemal doszczętnie zdemolowane relacje z żoną i córką, a także podejmuje walkę ze zgubnym nałogiem. Szpony alkoholizmu zaciskają się wokół niego coraz mocniej, a prawda, której poszukuje jest okrutna i bezlitosna jak samo życie.

O autorze

Jakub Żulczyk (ur. 12.08.1983 r.) od wielu lat zaliczany jest w poczet najpopularniejszych i najbardziej poczytnych autorów literatury w naszym kraju. Pochodzący ze Szczytna ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat felietonista – publikował m.in. w “Machinie”, “Newsweeku”, “Lampie”, “Playboyu” czy “Tygodniku Powszechnym”. Swoją karierę pisarską rozpoczynał książką “Zrób mi jakąś krzywdę” w 2006 roku. Autor 10 książek m.in. “Ślepnąć od świateł” czy “wzgórza psów”. Jest również scenarzystą – współtworzył scenariusze do seriali “Belfer” i “Ślepnąc od świateł” na podstawie własnej prozy. Przez wiele lat zmagał sie z alkoholizmem, co stało się inspiracją do napisania “Informacji Zwrotnej”. Prowadzi podcast “Co ćpać po odwyku” wraz z Juliuszem Strachotą, do którego zapraszają osoby otwarcie przyznające się do walki z nałogami.